Психологічна служба закладу
Війна. Як не втрати життєві орієнтири. Війна викликає у людей безліч неприємних почуттів ( страх за життя, гнів та лють на ворога, розпач через втрати та ускладнення життя, виснаження через постійну тривогу) Що роботи, коли зрозуміло, що ти не можеш перебороти цю невмолиму обставину існування? Все навколо ніби зупинилося в очікуванні кінцям війни. Як продовжити жити навіть зараз?
1. Наповніть своє серце любов'ю. Близькі люди, теплі почуття до них, взаємо підтримка та турбота допоможуть подолати скрутні часи. Навіть, якщо ви далеко від рідних, пам'ятайте про них, зв'язуйтесь з ними за можливості. Ви завжди є в серцях одне одного.
2. Ваші захисні реакції -це нормально. Іноді без низ психіка не справляється. Емоційне зціпеніння, апатія, виснаження - цілком закономірні наслідки стресу. Проте спостерігайте за собою -якщо ці симптоми не проходять довгий час, варто звернутися до психолога.
3.Помічайте прекрасне, навіть коли здається, що все жахливою Помічайте гарні заходи сонця, переглядайте улюблені витвори мистецтва та читайте улюблені книжки. Не відмовляйте собі в усамітненні. Прогулянка на самоті, заняття спортом, чашка смачної кави допомагають привести думки до ладу. 4. Коли немає зовнішніх опор, треба знаходити внутрішні. Наприклад, надія на швидке закінчення війни чи на можливість успіху в перемовинах -це зовнішня опора Зараз така опора не надійна , ми не знаємо, коли закінчиться війна. Ми можемо обирати, як сприймати сьогоднішню реальність. Відшукайте мету, ціль, яка допоможе вам. У житті є сенс. Потрібно його шукати!! Знайдіть той, який буде надихати на життя саме вас!!!